Araç Değer Kaybı Başvurusu

Araç Değer Kaybı Başvurusu

Araç Değer Kaybı Başvurusu Araç Değer Kaybı Başvurusu Akyurt, Pursaklar, Çubuk Aracın kaybedilen değeri hesaplanır Avukatlar tarafından süreciniz yönetilir Tüm işlemler şeffaf bir şekilde gerçekleşir Ödemeler sadece kazazedenin hesabına yatırılır İşlemler 15 gün içinde gerçekleşir Araç Değer Kaybı Aracınızın değer kaybı uzman ekiplerimizce hesaplanır ve en doğru şekilde sigorta şirketinden tahsil edilir. Değer kaybınızı tahsil […]

Araç Değer Kaybı Başvurusu

Araç Değer Kaybı Başvurusu Akyurt, Pursaklar, Çubuk

Aracın kaybedilen değeri hesaplanır

Avukatlar tarafından süreciniz yönetilir

Tüm işlemler şeffaf bir şekilde gerçekleşir

Ödemeler sadece kazazedenin hesabına yatırılır

İşlemler 15 gün içinde gerçekleşir

Araç Değer Kaybı

Aracınızın değer kaybı uzman ekiplerimizce hesaplanır ve en doğru şekilde sigorta şirketinden tahsil edilir.

Değer kaybınızı tahsil etmek için hemen başvurun.

Araç Değer Kaybı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Araç Değer Kaybı başvurusu nasıl yapılır? . Bir trafik kazası meydana geldikten sonra birçok kişi bu sorunun cevabını arar. Bunun için öncelikle gerekli tüm şartların yerine getirilmesi gerekir. Aksi takdirde başvuru yapılsa dahi olumsuz yanıt alınacaktır.

Başvuru için trafik kazasında sorumlunun sigorta şirketine gidip başvuruda bulunulması gerekmektedir. Tüm belgeler eksiksiz olarak sunulmalıdır. 15 gün içinde cevap verilmezse veya bir sorun çıkarsa, bireyler Sigorta Tahkim Komisyonuna gidebilirler.

Başvuru yapmanın başka bir yolu da var. İnsanlar da dava açabilir. Ama önce sürecin 9 ay ile 1,5 yıl arasında sürebileceğini bilmeli. Davanın ilgili kurumu davalının ikamet ettiği yerdeki yetkili asliye hukuk mahkemesidir.

Mahkemeye giderken gerekli dilekçe ve belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Böylece sorunsuz ve hızlı bir uygulama yapılabilir. Bu belgelerden bazıları şunlardır;

1. Hasarı gösteren tüm açılardan fotoğraflar

2. Kaza anında tutulan kaza tutanağı

3. Hasar tespit raporu

4. Otomobil ekspertiz raporu

5. Araç ruhsatı

Tüm belgelerin ve dilekçenin sunulmasının ardından araç değer kaybı başvurusunun nasıl yapılacağı da sonuca varılır. Dava kapsamında araç değiştirme, kazanç kaybı ve otomobilden yoksun bırakma talepleri oluşturulabilir.

Araç Değer Kaybı Nedir ve Şartları Nelerdir?

Araç Değer Kaybı nedir? Değer kaybının tazminini istiyorsanız, önce anlamını bilmelisiniz. Bu kayıp için birden fazla başvuru yapmak mümkündür.

Sürücüler büyük özen gösterse de kazalar her gün olabilecek olaylar arasındadır. Bu, araçta maddi hasara neden olur. Araç tamir edilse bile araç satılmak isteniyorsa trafik kazası öncesine göre fiyatta bir düşüş olacaktır. Mükemmel bir onarım olsa da bu değişmez.

Dolayısıyla kaza öncesi ve sonrası fiyat farkı bulunmaktadır. Buna Araç Değer Kabı denir. Bunu almak için bir başvuru yapılması gerekiyor ve bazı şartlar var;

1. Araba tamir edilemez hale gelmez ise

2. Kazada %100 kusurlu değilise

3. Kazada hasar ve onarım varsa

4. İki araçla kaza halinde

5. Önceki tarihlerde kaza nedeniyle parça değişmemesi durumunda

Ayrıca başvuru yapmak isteyenlerin trafik kazasında kusursuz veya az kusurlu olmaları gerekmektedir. Tüm bunların sağlanması halinde Araç Değer Kaybı başvurusu da yapılabilir.

Araç değer Kaybı Hesaplama

Araç Değer Kaybı başvurusunda bulunabilecek kişiler genellikle ne kadar tazminat alabileceklerini düşünürler. Ancak bu konuda belirli bir fiyat yoktur. Çünkü uzman, aracın mevcut ikinci el piyasasına, birtakım faktörlere ve formüllere göre hesaplamalar yapıyor. Bu nedenle her araca uygulanabilecek standartlar yoktur.

Aşağıdaki formu kullanarak Aracınızdaki Değer Kaybını hesaplayabilirsiniz.

[forminator_form id="2183"]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avukat

Aliye YILDIZ VARSIN

Scroll to Top